| User | Jmac182000 |
| Upload Date | Sat, 30 Apr 2022 12:58:16 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS ELITE V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 AORUS ELITE V2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4641 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1763 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1587 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3867 | |
| Integer Score | 1342 | |
| Floating Point Score | 1738 | |
|
AES-XTS
|
3867
6.59 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1563
7.90 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1578
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1090
3.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1272
1.49 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1303
408.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1384
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1327
422.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1386
10.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1241
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1559
1.95 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1531
9482.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1825
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1599
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1418
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2877
141.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3004
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1927
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1342
12.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1477
47.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1342
51.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 10429 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7437 | |
| Integer Score | 10069 | |
| Floating Point Score | 11706 | |
|
AES-XTS
|
7437
12.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12124
61.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14556
688.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4697
13.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10877
12.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11481
3.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10436
566.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8860
2.76 MB/sec |
|
|
Clang
|
12351
96.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8999
104.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12988
16.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16255
100703.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12071
663.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13036
100.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10826
266.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15995
784.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21716
295.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17370
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10704
95.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7223
230.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3371
130.2 images/sec |