| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 18:55:12 +0000 |
| Views | 258 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 90RG0003US |
| Motherboard | LENOVO 3730 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4690 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1259 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1627 | |
| Integer Score | 1180 | |
| Floating Point Score | 1368 | |
|
AES-XTS
|
1627
2.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1192
6.03 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1391
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1043
2.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1121
1.32 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1144
358.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1203
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1227
390.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1195
9.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1136
13.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1154
1.44 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1258
7792.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1146
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1186
9.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1157
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2183
107.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2356
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1526
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1121
10.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1298
41.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1206
46.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 6983 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5373 | |
| Integer Score | 6929 | |
| Floating Point Score | 7368 | |
|
AES-XTS
|
5373
9.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8917
45.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9851
466.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3401
9.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6849
8.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7924
2.48 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7442
403.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5976
1.86 MB/sec |
|
|
Clang
|
8204
63.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6221
72.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7290
9.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10366
64220.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6868
377.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8010
61.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7354
181.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10533
516.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14514
197.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10895
8.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6819
61.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4117
131.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2430
93.9 images/sec |