| User | vaalberith |
| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 17:21:19 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Z690 Pro RS |
| Motherboard | ASRock Z690 Pro RS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1900 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2000 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5390 | |
| Integer Score | 1717 | |
| Floating Point Score | 2049 | |
|
AES-XTS
|
5390
9.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1540
7.79 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1917
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1592
4.49 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1736
2.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1652
517.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1822
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1816
578.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1711
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1704
19.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1836
2.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1811
11222.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1777
97.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2013
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1641
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3357
164.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3399
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2601
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1678
15.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1711
54.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1608
62.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 13113 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8860 | |
| Integer Score | 12828 | |
| Floating Point Score | 14440 | |
|
AES-XTS
|
8860
15.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12404
62.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
17657
835.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5802
16.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15259
17.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15865
4.97 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14838
805.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9918
3.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
15943
124.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13032
151.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14187
17.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18202
112768.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14737
810.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
16944
130.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12714
313.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20552
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28254
385.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23986
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13540
121.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7199
230.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5115
197.7 images/sec |