| User | vaalberith |
| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 17:17:39 +0000 |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Z690 Pro RS |
| Motherboard | ASRock Z690 Pro RS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1900 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1998 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5406 | |
| Integer Score | 1713 | |
| Floating Point Score | 2046 | |
|
AES-XTS
|
5406
9.22 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1535
7.76 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1915
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1589
4.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1727
2.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1646
515.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1808
98.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1821
580.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1700
13.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1707
19.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1837
2.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1814
11236.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1747
96.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2031
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1644
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3363
165.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3404
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2581
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1682
15.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1695
54.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1603
61.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 13212 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8961 | |
| Integer Score | 12923 | |
| Floating Point Score | 14547 | |
|
AES-XTS
|
8961
15.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12403
62.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
17684
836.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5764
16.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15459
18.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
16155
5.06 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14976
812.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10128
3.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
16034
124.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13092
151.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14201
17.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18352
113697.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14739
810.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17002
130.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12821
316.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20578
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28134
383.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
25109
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13638
122.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7196
230.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5168
199.7 images/sec |