| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 15:25:07 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | GMKtec NucBox5 |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Celeron N5105 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 2882 MHz |
| Package | Socket 1338 FCBGA |
| Codename | Jasper Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.79 GB |
| Single-Core Score | 603 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1290 | |
| Integer Score | 563 | |
| Floating Point Score | 574 | |
|
AES-XTS
|
1290
2.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
538
2.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
613
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
519
1.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
535
628.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
582
182.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
537
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
563
179.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
620
4.83 Klines/sec |
|
|
Camera
|
566
6.57 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
467
584.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
614
3804.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
499
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
686
5.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
552
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1010
49.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1030
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
747
599.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
441
3.95 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
498
15.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
242
9.34 images/sec |
| Multi-Core Score | 1867 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2834 | |
| Integer Score | 1821 | |
| Floating Point Score | 1807 | |
|
AES-XTS
|
2834
4.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1703
8.61 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2334
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1351
3.81 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1990
2.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2050
642.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1895
102.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1754
558.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1937
15.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1558
18.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1491
1.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2243
13895.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1682
92.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2447
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1782
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2763
135.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3482
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2699
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1452
13.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1141
36.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
637
24.6 images/sec |