| User | SoulkeepHL |
| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 13:56:23 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690M-PLUS D4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1792 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3745 | |
| Integer Score | 1606 | |
| Floating Point Score | 1868 | |
|
AES-XTS
|
3745
6.38 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1480
7.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1810
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1434
4.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1675
1.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1594
499.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1719
93.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1610
513.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1595
12.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1571
18.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1757
2.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1700
10534.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1772
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1817
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1474
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2910
142.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3086
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2388
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1554
13.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1568
50.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1301
50.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 8923 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3853 | |
| Integer Score | 8703 | |
| Floating Point Score | 10245 | |
|
AES-XTS
|
3853
6.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7183
36.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14271
675.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2704
7.63 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
12506
14.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12602
3.95 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10163
551.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5510
1.71 MB/sec |
|
|
Clang
|
13510
105.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8671
100.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12688
15.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16353
101315.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12319
677.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14792
113.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7603
187.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12065
591.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17601
239.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22129
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10480
93.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3899
124.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2365
91.4 images/sec |