| Upload Date | Fri, 29 Apr 2022 09:54:26 +0000 |
| Views | 32 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | GALAXY B450M Ver1.0 |
| Motherboard | GALAX GALAX B450M Ver1.0 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3400G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4045 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 971 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2080 | |
| Integer Score | 843 | |
| Floating Point Score | 1063 | |
|
AES-XTS
|
2080
3.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
950
4.80 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1094
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
801
2.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
665
780.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
791
247.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
883
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
726
231.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
873
6.80 Klines/sec |
|
|
Camera
|
879
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
792
990.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1038
6430.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1358
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1066
8.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
994
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1775
87.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1845
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1058
849.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
899
8.05 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
806
25.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
657
25.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 3315 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2671 | |
| Integer Score | 3184 | |
| Floating Point Score | 3705 | |
|
AES-XTS
|
2671
4.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3306
16.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4381
207.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1581
4.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3970
4.66 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3617
1.13 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3721
201.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2105
670.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
4186
32.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3119
36.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3391
4.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6059
37540.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3756
206.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4373
33.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3792
93.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5012
245.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7338
100.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5538
4.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3723
33.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1756
56.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1061
41.0 images/sec |