| User | Toko |
| Upload Date | Thu, 28 Apr 2022 20:10:12 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Pro WS X570-ACE |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 5.02 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1866 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1707 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3049 | |
| Integer Score | 1510 | |
| Floating Point Score | 1910 | |
|
AES-XTS
|
3049
5.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1785
9.03 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1743
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1488
4.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1392
1.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1395
437.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1519
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1387
441.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1522
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1415
16.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1681
2.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1652
10235.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1951
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1718
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1565
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3201
157.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3276
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2101
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1459
13.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1654
52.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1592
61.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 16621 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8150 | |
| Integer Score | 16375 | |
| Floating Point Score | 18567 | |
|
AES-XTS
|
8150
13.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
24540
124.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24452
1.16 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5835
16.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18364
21.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
21061
6.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
16583
900.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12254
3.81 MB/sec |
|
|
Clang
|
22346
174.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13767
159.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
17621
22.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
28957
179402.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
19945
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
24000
184.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15548
383.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27166
1.33 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31319
426.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
26883
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17261
154.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14110
451.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4273
165.1 images/sec |