| User | samini_a |
| Upload Date | Thu, 28 Apr 2022 12:50:37 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5550 |
| Motherboard | Dell Inc. 0V6K79 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10850H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1462 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1239 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1600 | |
| Integer Score | 1139 | |
| Floating Point Score | 1396 | |
|
AES-XTS
|
1600
2.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1178
5.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1363
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1068
3.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1048
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1082
338.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1173
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1147
365.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1149
8.95 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1077
12.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1242
1.55 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1268
7857.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1176
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1178
9.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1166
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2184
107.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2353
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1557
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1139
10.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1342
42.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1264
48.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 5924 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5316 | |
| Integer Score | 5805 | |
| Floating Point Score | 6282 | |
|
AES-XTS
|
5316
9.06 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7491
37.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7950
376.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3313
9.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5375
6.31 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6098
1.91 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6395
347.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5145
1.60 MB/sec |
|
|
Clang
|
6620
51.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5314
61.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7043
8.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8019
49680.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5464
300.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6417
49.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5902
145.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9038
443.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11628
158.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8910
7.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5610
50.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3911
125.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2503
96.7 images/sec |