| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Thu, 28 Apr 2022 12:35:00 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20XH005GUS |
| Motherboard | LENOVO 20XH005GUS |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 5850U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 14.83 GB DDR4 SDRAM 2098 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1379 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3143 | |
| Integer Score | 1150 | |
| Floating Point Score | 1582 | |
|
AES-XTS
|
3143
5.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1405
7.11 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1489
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
713
2.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1056
1.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1086
340.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1147
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1093
348.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1310
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1253
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1528
1.91 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1468
9092.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1454
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1533
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1305
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2667
130.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2821
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1786
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1248
11.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1320
42.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1073
41.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6106 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4104 | |
| Integer Score | 5841 | |
| Floating Point Score | 7015 | |
|
AES-XTS
|
4104
7.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7326
37.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8663
409.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2784
7.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6443
7.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7290
2.28 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6193
336.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3775
1.17 MB/sec |
|
|
Clang
|
7238
56.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5633
65.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8938
11.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10388
64358.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7111
390.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8842
68.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6120
150.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9638
472.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11765
160.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10676
8.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5656
50.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4278
136.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1935
74.8 images/sec |