| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Thu, 28 Apr 2022 12:30:48 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20XH005GUS |
| Motherboard | LENOVO 20XH005GUS |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 5850U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 14.83 GB DDR4 SDRAM 2098 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1431 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3187 | |
| Integer Score | 1213 | |
| Floating Point Score | 1609 | |
|
AES-XTS
|
3187
5.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1404
7.10 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1508
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
820
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1199
1.41 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1216
381.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1257
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1084
345.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1311
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1261
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1531
1.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1470
9109.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1669
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1516
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1310
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2674
131.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2818
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1844
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1255
11.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1347
43.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1070
41.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 6528 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4146 | |
| Integer Score | 6284 | |
| Floating Point Score | 7453 | |
|
AES-XTS
|
4146
7.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7714
39.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9568
452.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2772
7.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7161
8.41 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8017
2.51 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6885
373.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3852
1.20 MB/sec |
|
|
Clang
|
7885
61.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6222
72.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9286
11.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10910
67591.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7706
423.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9552
73.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6706
165.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10064
493.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12970
176.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11758
9.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6356
56.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4226
135.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1911
73.9 images/sec |