| Upload Date | Thu, 28 Apr 2022 05:50:03 +0000 |
| Views | 95 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 15-ec2xxx |
| Motherboard | HP 88DD |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4225 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1381 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3304 | |
| Integer Score | 1159 | |
| Floating Point Score | 1543 | |
|
AES-XTS
|
3304
5.63 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1224
6.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1434
67.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
902
2.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1099
1.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1180
369.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1231
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1111
354.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1230
9.58 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1093
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1383
1.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1387
8591.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1547
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1452
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1291
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2490
122.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2724
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1709
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1208
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1298
41.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1167
45.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 6507 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5196 | |
| Integer Score | 6007 | |
| Floating Point Score | 7809 | |
|
AES-XTS
|
5196
8.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7191
36.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9121
431.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2924
8.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6522
7.66 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6974
2.18 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6464
350.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4022
1.25 MB/sec |
|
|
Clang
|
7687
59.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5843
67.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9038
11.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10782
66801.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7708
423.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8643
66.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6908
170.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11085
543.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14586
198.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11506
9.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7028
63.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4977
159.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2258
87.3 images/sec |