| User | MenInTech |
| Upload Date | Thu, 28 Apr 2022 01:35:09 +0000 |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Laptop Studio |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Laptop Studio |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11370H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4801 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.84 GB DDR4 SDRAM 533 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1225 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3555 | |
| Integer Score | 1058 | |
| Floating Point Score | 1197 | |
|
AES-XTS
|
3555
6.06 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1026
5.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1441
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
765
2.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1062
1.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
903
283.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1359
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
983
313.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
939
7.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1221
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1342
1.68 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1362
8439.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1100
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1096
8.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
819
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2190
107.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1868
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1018
817.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1038
9.30 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
922
29.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1002
38.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 4350 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11157 | |
| Integer Score | 3814 | |
| Floating Point Score | 4378 | |
|
AES-XTS
|
11157
19.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3887
19.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5363
253.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2411
6.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3259
3.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3516
1.10 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3781
205.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4201
1.31 MB/sec |
|
|
Clang
|
4439
34.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4209
48.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3754
4.70 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5466
33862.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3986
219.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4575
35.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3685
90.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5681
278.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7155
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6730
5.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3766
33.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2611
83.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3054
118.0 images/sec |