| Upload Date | Wed, 27 Apr 2022 02:17:56 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X470 Taichi |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3978 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1040 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2017 | |
| Integer Score | 913 | |
| Floating Point Score | 1151 | |
|
AES-XTS
|
2017
3.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1044
5.28 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1102
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
876
2.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
793
931.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
785
246.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
925
50.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
800
255.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
875
6.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1087
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1098
1.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1052
6517.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1376
75.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1046
8.06 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
909
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1993
97.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1818
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1303
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
889
7.96 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
987
31.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
751
29.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 7159 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5593 | |
| Integer Score | 6894 | |
| Floating Point Score | 7995 | |
|
AES-XTS
|
5593
9.53 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7189
36.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10165
480.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3533
9.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7829
9.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8003
2.51 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7750
420.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4629
1.44 MB/sec |
|
|
Clang
|
8447
65.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7180
83.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8827
11.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11153
69098.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8222
451.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8504
65.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7697
189.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11946
586.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15008
204.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12661
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7436
66.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3701
118.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2577
99.6 images/sec |