| Upload Date | Tue, 26 Apr 2022 23:48:16 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B560M AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B560M AORUS PRO AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1561 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4738 | |
| Integer Score | 1321 | |
| Floating Point Score | 1553 | |
|
AES-XTS
|
4738
8.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1302
6.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1479
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1223
3.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1271
1.49 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1246
390.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1413
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1379
439.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1300
10.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1298
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1493
1.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1389
8604.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1267
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1310
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1220
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2487
122.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2553
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1830
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1246
11.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1456
46.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1434
55.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 7101 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7009 | |
| Integer Score | 6866 | |
| Floating Point Score | 7625 | |
|
AES-XTS
|
7009
11.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7843
39.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9473
448.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3964
11.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6482
7.61 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7098
2.22 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7442
403.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6372
1.98 MB/sec |
|
|
Clang
|
7912
61.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6670
77.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8365
10.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9600
59475.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6133
337.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7522
57.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6642
163.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11124
545.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15028
204.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11817
9.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7242
64.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4548
145.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3164
122.3 images/sec |