| User | stratust |
| Upload Date | Fri, 25 Feb 2022 15:51:35 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | System Mechanic - Ultra Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4858 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1587 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1522 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3364 | |
| Integer Score | 1283 | |
| Floating Point Score | 1733 | |
|
AES-XTS
|
3364
5.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1193
6.04 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1510
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
992
2.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1331
1.56 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1291
404.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1366
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1315
418.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1367
10.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1245
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1483
1.86 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1600
9913.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1820
100.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1623
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1430
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2768
135.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2995
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1942
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1353
12.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1390
44.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1397
54.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 14015 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6392 | |
| Integer Score | 13691 | |
| Floating Point Score | 15987 | |
|
AES-XTS
|
6392
10.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18356
92.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21242
1.00 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4466
12.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
16839
19.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18337
5.74 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13761
746.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10313
3.21 MB/sec |
|
|
Clang
|
19811
154.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11180
129.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15868
19.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
26482
164067.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18021
990.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21503
165.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12878
317.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20645
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
26871
366.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27545
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15621
139.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10305
329.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3380
130.6 images/sec |