| User | kksrs |
| Upload Date | Fri, 25 Feb 2022 15:27:14 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows Server 2016 Datacenter (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Silver 4108 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 2581 MHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Skylake-SP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.44 GB DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 647 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 926 | |
| Integer Score | 610 | |
| Floating Point Score | 681 | |
|
AES-XTS
|
926
1.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
631
3.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
735
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
534
1.51 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
600
704.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
601
188.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
627
34.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
585
186.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
619
4.82 Klines/sec |
|
|
Camera
|
577
6.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
657
822.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
633
3921.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
514
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
624
4.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
562
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1117
54.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1192
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
815
654.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
597
5.35 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
600
19.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
498
19.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 3695 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5837 | |
| Integer Score | 3290 | |
| Floating Point Score | 4215 | |
|
AES-XTS
|
5837
9.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4044
20.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4632
219.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1602
4.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3329
3.91 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3336
1.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3618
196.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3154
1005.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
4050
31.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2934
34.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4067
5.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4700
29119.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3731
205.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3721
28.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3899
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6096
299.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7342
100.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6370
5.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3499
31.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3348
107.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2161
83.5 images/sec |