| User | CHJ |
| Upload Date | Fri, 25 Feb 2022 09:44:45 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ZenBook UX425UAZ_UM425UAZ |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX425UAZ |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4297 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.38 GB DDR4 SDRAM 2093 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1133 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2149 | |
| Integer Score | 1001 | |
| Floating Point Score | 1248 | |
|
AES-XTS
|
2149
3.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
895
4.53 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1308
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
745
2.10 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
956
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
932
292.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1021
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
991
315.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1041
8.11 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1237
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
817
1.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1254
7766.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1510
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1332
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1153
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1894
92.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2348
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1590
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1037
9.29 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
686
21.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
958
37.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6912 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4958 | |
| Integer Score | 6753 | |
| Floating Point Score | 7583 | |
|
AES-XTS
|
4958
8.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7088
35.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10804
511.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3191
9.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8056
9.46 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7909
2.48 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7528
408.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4366
1.36 MB/sec |
|
|
Clang
|
7935
61.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7193
83.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6779
8.48 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11804
73127.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7905
434.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10097
77.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7717
190.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9630
472.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15097
205.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12758
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7292
65.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3555
113.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2011
77.7 images/sec |