| User | CHJ |
| Upload Date | Fri, 25 Feb 2022 09:38:42 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ZenBook UX425UAZ_UM425UAZ |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX425UAZ |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4297 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.38 GB DDR4 SDRAM 2093 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1125 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2066 | |
| Integer Score | 996 | |
| Floating Point Score | 1247 | |
|
AES-XTS
|
2066
3.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
889
4.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1296
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
725
2.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
951
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
927
290.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1032
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
976
311.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1034
8.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1253
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
854
1.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1249
7736.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1506
82.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1316
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1143
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1900
93.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2357
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1591
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1033
9.25 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
678
21.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
941
36.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 6631 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4925 | |
| Integer Score | 6435 | |
| Floating Point Score | 7340 | |
|
AES-XTS
|
4925
8.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7020
35.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10225
483.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3211
9.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7395
8.68 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7170
2.25 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6957
377.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4291
1.34 MB/sec |
|
|
Clang
|
7543
58.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6874
79.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6336
7.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11285
69918.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7269
399.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9397
72.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7638
188.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9996
490.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14500
197.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11812
9.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7096
63.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3559
113.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2065
79.8 images/sec |