| User | vergs |
| Upload Date | Fri, 25 Feb 2022 05:19:14 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M S2H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M S2H |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3738 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1576 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 914 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1749 | |
| Integer Score | 808 | |
| Floating Point Score | 1004 | |
|
AES-XTS
|
1749
2.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
849
4.29 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
977
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
755
2.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
706
828.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
730
228.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
827
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
728
232.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
757
5.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1000
11.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
908
1.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
932
5776.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1189
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
916
7.05 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
777
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1811
88.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1626
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1129
906.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
763
6.84 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
870
27.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
664
25.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5065 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5533 | |
| Integer Score | 4704 | |
| Floating Point Score | 5769 | |
|
AES-XTS
|
5533
9.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5767
29.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6130
290.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2961
8.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4385
5.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4681
1.47 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5385
292.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3716
1.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
5339
41.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4911
56.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5273
6.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7092
43939.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5554
305.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5709
44.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5532
136.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9417
462.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11070
150.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8626
6.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5362
48.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3374
107.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2209
85.4 images/sec |