| User | vergs |
| Upload Date | Fri, 25 Feb 2022 04:52:50 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H270M-PLUS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7400 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3498 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 971 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1292 | |
| Integer Score | 912 | |
| Floating Point Score | 1046 | |
|
AES-XTS
|
1292
2.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
876
4.43 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1051
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
914
2.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
854
1.00 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
859
269.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
931
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
941
299.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
906
7.06 Klines/sec |
|
|
Camera
|
891
10.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
849
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
928
5747.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
911
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
887
6.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
891
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1631
80.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1809
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1154
926.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
872
7.81 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
918
29.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1064
41.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 3232 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4670 | |
| Integer Score | 3057 | |
| Floating Point Score | 3373 | |
|
AES-XTS
|
4670
7.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2852
14.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3836
181.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2372
6.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3099
3.64 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2999
939.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3268
177.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2985
951.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
3154
24.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3140
36.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2902
3.63 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3204
19850.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3118
171.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3089
23.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3205
79.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4791
235.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6532
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4213
3.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3171
28.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2229
71.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2405
92.9 images/sec |