| User | waled |
| Upload Date | Thu, 24 Feb 2022 21:28:39 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion x360 Convertible 14-cd0xxx |
| Motherboard | HP 8486 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-8130U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1515 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 890 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1173 | |
| Integer Score | 835 | |
| Floating Point Score | 962 | |
|
AES-XTS
|
1173
2.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
785
3.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
983
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
833
2.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
799
938.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
801
251.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
860
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
851
271.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
845
6.59 Klines/sec |
|
|
Camera
|
775
8.98 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
753
941.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
904
5600.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
828
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
838
6.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
837
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1479
72.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1694
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1072
860.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
818
7.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
788
25.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
954
36.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 1914 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2811 | |
| Integer Score | 1787 | |
| Floating Point Score | 2038 | |
|
AES-XTS
|
2811
4.79 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2104
10.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2224
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1822
5.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1492
1.75 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1623
508.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1936
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1692
539.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1870
14.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1470
17.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1942
2.43 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2341
14503.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1495
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1789
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2053
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2961
145.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3693
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2604
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1686
15.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1513
48.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1392
53.8 images/sec |