| User | CHJ |
| Upload Date | Thu, 24 Feb 2022 04:54:42 +0000 |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ZenBook UX425UAZ_UM425UAZ |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX425UAZ |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4304 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.38 GB DDR4 SDRAM 2096 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1125 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2211 | |
| Integer Score | 993 | |
| Floating Point Score | 1230 | |
|
AES-XTS
|
2211
3.77 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
849
4.29 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1307
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
726
2.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
974
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
911
285.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1033
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
979
312.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1036
8.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1255
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
755
944.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1270
7866.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1442
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1301
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1166
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1902
93.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2355
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1585
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1042
9.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
654
20.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
962
37.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 6933 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4994 | |
| Integer Score | 6722 | |
| Floating Point Score | 7713 | |
|
AES-XTS
|
4994
8.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7293
36.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10739
508.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3262
9.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7190
8.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7317
2.29 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7822
424.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4419
1.38 MB/sec |
|
|
Clang
|
8298
64.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7270
84.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6859
8.58 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11213
69468.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7991
439.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9858
75.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7859
193.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9971
489.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15588
212.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12804
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7687
68.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3693
118.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2136
82.5 images/sec |