| User | Ssin |
| Upload Date | Thu, 12 Sep 2019 13:57:33 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.14.5 (Build 18F132) |
| Model | iMac Pro (Late 2017) |
| Model ID | iMacPro1,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-7BA5B2D9E42DDD94 1.0 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1500 MHz |
| Single-Core Score | 1112 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1190 | |
| Integer Score | 1108 | |
| Floating Point Score | 1107 | |
|
AES-XTS
|
1190
2.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1065
5.39 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1156
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1108
3.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1047
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1106
346.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1164
63.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1102
351.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1062
8.28 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1170
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1003
1.26 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1281
7938.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
372
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
705
5.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1198
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2135
104.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2222
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1030
827.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1178
10.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1127
36.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1172
45.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 4829 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6520 | |
| Integer Score | 4546 | |
| Floating Point Score | 5161 | |
|
AES-XTS
|
6520
11.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5029
25.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5349
253.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3806
10.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3917
4.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4565
1.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4640
251.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4627
1.44 MB/sec |
|
|
Clang
|
4693
36.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4492
52.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4571
5.72 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6743
41775.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4193
230.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5380
41.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5261
129.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7390
362.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9247
126.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6693
5.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4720
42.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3286
105.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2664
103.0 images/sec |