| User | GTN |
| Upload Date | Wed, 23 Feb 2022 19:33:13 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Komplett PC |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B450-E GAMING |
| Power Plan | Hy ytelse |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4632 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1526 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3800 | |
| Integer Score | 1270 | |
| Floating Point Score | 1701 | |
|
AES-XTS
|
3800
6.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1469
7.43 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1538
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1116
3.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
988
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1290
404.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1298
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1184
377.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1292
10.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1349
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1532
1.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1495
9262.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1766
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1526
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1383
34.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2750
134.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2993
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1885
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1303
11.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1416
45.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1411
54.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 7072 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5242 | |
| Integer Score | 6498 | |
| Floating Point Score | 8620 | |
|
AES-XTS
|
5242
8.94 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8899
45.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10029
474.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3546
10.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4006
4.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8014
2.51 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7119
386.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5536
1.72 MB/sec |
|
|
Clang
|
7980
62.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6464
74.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9832
12.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11112
68840.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7806
429.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8823
67.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7696
189.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12841
629.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15545
211.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12400
9.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7572
67.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6128
195.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2934
113.4 images/sec |