| User | MrM0nkey |
| Upload Date | Mon, 24 Feb 2020 17:01:49 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Default string |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X99M-Gaming 5 |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.11 GHz |
| Maximum Frequency | 3.59 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1295 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 982 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1355 | |
| Integer Score | 913 | |
| Floating Point Score | 1069 | |
|
AES-XTS
|
1355
2.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1062
5.37 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1087
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
877
2.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
840
986.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
871
272.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
889
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
899
286.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
906
7.06 Klines/sec |
|
|
Camera
|
819
9.50 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
873
1.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
946
5860.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
842
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1039
8.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
935
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1666
81.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1876
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1210
971.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
878
7.86 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1027
32.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
902
34.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7527 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8302 | |
| Integer Score | 7212 | |
| Floating Point Score | 8079 | |
|
AES-XTS
|
8302
14.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8932
45.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10054
475.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5086
14.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5533
6.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7410
2.32 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7883
427.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6877
2.14 MB/sec |
|
|
Clang
|
7817
60.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6651
77.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6366
7.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10118
62683.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7064
388.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7945
61.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8402
207.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11654
571.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15462
210.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10827
8.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7229
64.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5734
183.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3896
150.5 images/sec |