| Upload Date | Mon, 24 Feb 2020 14:22:16 +0000 |
| Views | 101 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 90HV001FCF |
| Motherboard | LENOVO 36EB |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.81 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1002 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1416 | |
| Integer Score | 924 | |
| Floating Point Score | 1103 | |
|
AES-XTS
|
1416
2.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
866
4.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1122
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
796
2.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
914
1.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
903
282.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
973
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
925
294.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
911
7.10 Klines/sec |
|
|
Camera
|
942
10.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
869
1.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1014
6279.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
990
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
966
7.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
971
23.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1662
81.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1978
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1220
980.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
934
8.37 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
918
29.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1048
40.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 4103 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3530 | |
| Integer Score | 3955 | |
| Floating Point Score | 4518 | |
|
AES-XTS
|
3530
6.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3855
19.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5932
280.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2010
5.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4287
5.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4573
1.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4317
234.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3234
1.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
5004
39.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3759
43.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3983
4.98 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5636
34915.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5172
284.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5212
40.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4093
100.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6323
310.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9056
123.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6685
5.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4739
42.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2274
72.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1567
60.5 images/sec |