| User | muratkaragoz |
| Upload Date | Tue, 22 Feb 2022 11:45:47 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI NIRVANA NB C350 SILVER |
| Motherboard | CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI N14DP6 001 |
| Power Plan | G tasarrufu |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Silver N5000 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 1.09 GHz |
| Maximum Frequency | 798 MHz |
| Package | Socket 1090 FCBGA |
| Codename | Gemini Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 24.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.82 GB DDR4 SDRAM |
| Single-Core Score | 148 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 203 | |
| Integer Score | 146 | |
| Floating Point Score | 142 | |
|
AES-XTS
|
203
354.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
167
867.4 KB/sec |
|
|
Image Compression
|
163
7.69 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
171
481.9 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
133
155.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
137
43.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
140
7.57 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
153
48.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
138
1.07 Klines/sec |
|
|
Camera
|
121
1.41 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
136
170.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
144
891.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
114
6.28 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
138
1.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
153
3.76 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
251
12.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
244
3.32 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
161
129.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
104
935.9 pixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
158
5.04 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
63
2.45 images/sec |
| Multi-Core Score | 802 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 791 | |
| Integer Score | 795 | |
| Floating Point Score | 819 | |
|
AES-XTS
|
791
1.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1022
5.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1147
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
830
2.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
541
635.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
655
205.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
955
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
534
170.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
961
7.48 Klines/sec |
|
|
Camera
|
750
8.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
772
966.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1070
6629.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
663
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
753
5.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1039
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1217
59.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1802
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1023
821.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
726
6.50 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
658
21.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
243
9.38 images/sec |