| User | agama1993 |
| Upload Date | Mon, 24 Feb 2020 00:18:18 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7A40 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B350I PRO AC (MS-7A40) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Maximum Frequency | 4.10 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1079 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2165 | |
| Integer Score | 940 | |
| Floating Point Score | 1200 | |
|
AES-XTS
|
2165
3.69 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1096
5.55 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1121
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
859
2.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
814
956.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
780
244.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
958
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
895
285.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
900
7.01 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1109
12.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1054
1.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1126
6978.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1418
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1079
8.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1081
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2002
98.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1874
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1342
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
929
8.32 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1051
33.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
773
29.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 6204 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6389 | |
| Integer Score | 5892 | |
| Floating Point Score | 6849 | |
|
AES-XTS
|
6389
10.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6383
32.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8035
380.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3102
8.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6202
7.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5980
1.87 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6346
344.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5585
1.74 MB/sec |
|
|
Clang
|
6888
53.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5939
68.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7618
9.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8893
55098.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6717
369.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6796
52.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6474
159.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10590
519.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12980
176.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10090
8.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6122
54.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3508
112.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2609
100.8 images/sec |