| User | 8r4x |
| Upload Date | Sun, 20 Feb 2022 11:24:48 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision M4800 |
| Motherboard | Dell Inc. 08KWV8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4810MQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3795 MHz |
| Package | Socket 947 rPGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR3 SDRAM 799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 911 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1232 | |
| Integer Score | 857 | |
| Floating Point Score | 975 | |
|
AES-XTS
|
1232
2.10 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
856
4.33 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
988
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
791
2.23 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
823
966.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
850
266.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
835
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
873
278.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
889
6.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
826
9.57 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
806
1.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
954
5912.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
841
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
875
6.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
866
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1472
72.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1744
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1082
868.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
796
7.13 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
831
26.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
842
32.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3438 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3515 | |
| Integer Score | 3337 | |
| Floating Point Score | 3645 | |
|
AES-XTS
|
3515
5.99 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3968
20.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4341
205.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2237
6.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2956
3.47 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3258
1.02 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3748
203.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3250
1.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
3667
28.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3097
35.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3601
4.51 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4685
29027.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3096
170.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3597
27.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3806
93.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5124
251.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6854
93.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4948
3.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3217
28.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2447
78.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1541
59.5 images/sec |