| User | eugenewong |
| Upload Date | Sun, 20 Feb 2022 01:22:34 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 14s-dk0xxx |
| Motherboard | HP 85E0 |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 3686 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 723 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1846 | |
| Integer Score | 664 | |
| Floating Point Score | 664 | |
|
AES-XTS
|
1846
3.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
500
2.53 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
875
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
576
1.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
588
690.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
622
195.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
676
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
685
218.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
712
5.55 Klines/sec |
|
|
Camera
|
827
9.58 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
591
739.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
678
4198.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
922
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
691
5.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
560
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
988
48.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1162
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
605
485.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
591
5.30 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
452
14.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
415
16.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 1846 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2256 | |
| Integer Score | 1694 | |
| Floating Point Score | 2106 | |
|
AES-XTS
|
2256
3.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2642
13.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3529
166.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1294
3.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2211
2.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
368
115.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2677
145.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1741
554.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1134
8.83 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2214
25.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2060
2.58 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1750
10843.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2450
134.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2853
22.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2491
61.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4153
203.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5017
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4068
3.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2288
20.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1348
43.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
220
8.48 images/sec |