| User | 8r4x |
| Upload Date | Sun, 20 Feb 2022 00:16:25 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Aurora R7 |
| Motherboard | Alienware 0VDT73 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3988 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1012 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1363 | |
| Integer Score | 939 | |
| Floating Point Score | 1112 | |
|
AES-XTS
|
1363
2.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
871
4.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1121
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
843
2.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
904
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
921
288.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
998
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
973
310.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
967
7.53 Klines/sec |
|
|
Camera
|
879
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
936
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1034
6407.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
904
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
973
7.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
954
23.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1723
84.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1950
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1285
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
948
8.49 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1005
32.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
963
37.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 4242 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2751 | |
| Integer Score | 4168 | |
| Floating Point Score | 4651 | |
|
AES-XTS
|
2751
4.69 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4352
22.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6082
287.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1777
5.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4830
5.67 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4862
1.52 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4738
257.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3440
1.07 MB/sec |
|
|
Clang
|
5328
41.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3962
45.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4939
6.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5741
35566.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5364
294.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5425
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4196
103.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6246
306.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9144
124.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7451
5.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4809
43.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2090
66.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1488
57.5 images/sec |