| User | Sindicate14 |
| Upload Date | Sat, 19 Feb 2022 21:37:19 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX Z270E GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.33 GHz |
| Maximum Frequency | 4842 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1441 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1203 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1668 | |
| Integer Score | 1149 | |
| Floating Point Score | 1241 | |
|
AES-XTS
|
1668
2.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1100
5.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1422
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1073
3.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1142
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1058
331.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1230
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1197
381.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1158
9.02 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1006
11.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
909
1.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1262
7817.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1008
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
937
7.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
982
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1965
96.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2358
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1516
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1061
9.51 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
954
30.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1417
54.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4757 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5985 | |
| Integer Score | 4493 | |
| Floating Point Score | 5125 | |
|
AES-XTS
|
5985
10.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5193
26.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6127
289.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3431
9.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4059
4.77 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4523
1.42 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5078
275.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3755
1.17 MB/sec |
|
|
Clang
|
4570
35.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4275
49.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4669
5.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5982
37063.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4646
255.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4944
38.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5249
129.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7280
357.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9445
128.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6773
5.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4723
42.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3235
103.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2675
103.4 images/sec |