| User | 8r4x |
| Upload Date | Sat, 19 Feb 2022 16:04:49 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision Tower 5810 |
| Motherboard | Dell Inc. 0HHV7N |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-1650 v3 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1063 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 874 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1257 | |
| Integer Score | 814 | |
| Floating Point Score | 941 | |
|
AES-XTS
|
1257
2.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
874
4.42 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
883
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
777
2.19 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
776
910.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
808
253.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
789
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
803
255.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
846
6.59 Klines/sec |
|
|
Camera
|
776
9.00 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
815
1.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
903
5594.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
758
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
827
6.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
873
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1353
66.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1704
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1040
835.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
772
6.91 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
891
28.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
773
29.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4684 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7532 | |
| Integer Score | 4324 | |
| Floating Point Score | 4988 | |
|
AES-XTS
|
7532
12.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5451
27.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5368
253.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4005
11.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3383
3.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4027
1.26 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4680
254.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4248
1.32 MB/sec |
|
|
Clang
|
4201
32.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3967
46.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3994
5.00 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5288
32763.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4310
236.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4522
34.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4652
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6989
342.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8995
122.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6658
5.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4435
39.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3917
125.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3416
132.0 images/sec |