| User | dothinh115 |
| Upload Date | Sun, 23 Feb 2020 15:26:30 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS GAMING 5 WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X470 AORUS GAMING 5 WIFI-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.12 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1205 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2157 | |
| Integer Score | 1054 | |
| Floating Point Score | 1373 | |
|
AES-XTS
|
2157
3.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1263
6.39 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1262
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
928
2.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
876
1.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
918
287.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1061
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
977
311.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1059
8.25 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1225
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1366
1.71 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1203
7450.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1469
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1264
9.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1120
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2322
113.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2053
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1534
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1015
9.10 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1233
39.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1042
40.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 8186 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4333 | |
| Integer Score | 7932 | |
| Floating Point Score | 9379 | |
|
AES-XTS
|
4333
7.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10264
51.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12001
567.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3247
9.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9229
10.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10266
3.22 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8521
462.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4607
1.43 MB/sec |
|
|
Clang
|
10860
84.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7696
89.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10460
13.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14122
87490.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9416
517.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11351
87.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7645
188.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13655
669.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15762
214.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15529
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8530
76.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5865
187.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2447
94.6 images/sec |