| User | Quojs |
| Upload Date | Sat, 19 Feb 2022 07:35:02 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF B360M-PLUS GAMING |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3990 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1050 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1423 | |
| Integer Score | 978 | |
| Floating Point Score | 1143 | |
|
AES-XTS
|
1423
2.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1024
5.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1162
55.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
849
2.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
931
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
943
295.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1004
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
961
306.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
992
7.73 Klines/sec |
|
|
Camera
|
964
11.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
961
1.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1036
6415.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1003
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
981
7.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
980
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1768
86.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1983
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1294
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
954
8.54 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1072
34.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
981
37.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4215 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2825 | |
| Integer Score | 4150 | |
| Floating Point Score | 4586 | |
|
AES-XTS
|
2825
4.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4627
23.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6083
287.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1623
4.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4467
5.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5204
1.63 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4535
246.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3161
1007.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
5347
41.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4487
52.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5036
6.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5822
36072.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5462
300.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5649
43.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4216
103.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6233
305.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8661
118.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6509
5.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4731
42.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2074
66.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1434
55.4 images/sec |