| User | Chris9469 |
| Upload Date | Fri, 18 Feb 2022 16:07:46 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HUAWEI CREM-WXX9 |
| Motherboard | HUAWEI CREM-WXX9-PCB-B1 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4415 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.36 GB DDR4 SDRAM 1564 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1411 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3422 | |
| Integer Score | 1192 | |
| Floating Point Score | 1549 | |
|
AES-XTS
|
3422
5.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1317
6.66 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1427
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
914
2.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1181
1.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1173
367.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1229
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1190
379.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1240
9.66 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1126
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1409
1.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1422
8807.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1520
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1467
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1302
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2524
123.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2733
37.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1755
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1217
10.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1273
40.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1126
43.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 7356 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3854 | |
| Integer Score | 7164 | |
| Floating Point Score | 8354 | |
|
AES-XTS
|
3854
6.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8543
43.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10953
518.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2320
6.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8632
10.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9500
2.98 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7429
403.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5581
1.74 MB/sec |
|
|
Clang
|
10012
78.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6730
78.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11178
14.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13422
83153.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9193
505.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11184
86.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7024
173.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10155
498.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15163
206.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13636
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8133
72.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4368
139.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1711
66.1 images/sec |