| User | Chris9469 |
| Upload Date | Fri, 18 Feb 2022 16:03:35 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HUAWEI CREM-WXX9 |
| Motherboard | HUAWEI CREM-WXX9-PCB-B1 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4415 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.36 GB DDR4 SDRAM 1564 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1470 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3523 | |
| Integer Score | 1247 | |
| Floating Point Score | 1612 | |
|
AES-XTS
|
3523
6.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1392
7.04 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1492
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
986
2.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1222
1.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1225
383.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1269
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1218
388.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1307
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1177
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1475
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1450
8985.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1696
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1520
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1338
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2641
129.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2839
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1839
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1241
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1330
42.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1140
44.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 7459 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3918 | |
| Integer Score | 7264 | |
| Floating Point Score | 8470 | |
|
AES-XTS
|
3918
6.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8613
43.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11101
525.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2371
6.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8829
10.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9496
2.98 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7530
408.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5723
1.78 MB/sec |
|
|
Clang
|
10191
79.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6745
78.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11035
13.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13806
85533.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9133
502.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11258
86.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7183
177.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10461
513.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15318
208.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13590
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8344
74.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4551
145.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1730
66.8 images/sec |