| User | Blue_wool |
| Upload Date | Fri, 18 Feb 2022 15:02:41 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | Wortmann_AG TERRA_SERVER |
| Motherboard | Intel Corporation S2600CWR |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2696 v3 |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores, 36 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3.80 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 18 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 18 |
| L2 Cache | 256 KB x 18 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 699 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 929 | |
| Integer Score | 664 | |
| Floating Point Score | 736 | |
|
AES-XTS
|
929
1.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
779
3.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
727
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
776
2.19 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
570
669.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
649
203.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
650
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
602
191.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
654
5.09 Klines/sec |
|
|
Camera
|
605
7.01 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
609
761.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
714
4424.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
574
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
616
4.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
692
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1208
59.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1329
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
775
622.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
595
5.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
741
23.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
591
22.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 9514 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5084 | |
| Integer Score | 9728 | |
| Floating Point Score | 9788 | |
|
AES-XTS
|
5084
8.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15127
76.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14024
663.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3687
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10633
12.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12241
3.84 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9436
512.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7293
2.27 MB/sec |
|
|
Clang
|
13103
102.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8496
98.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7096
8.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16201
100371.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9687
532.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12874
99.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9453
233.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15412
756.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19145
260.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12599
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9987
89.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5853
187.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2683
103.7 images/sec |