| Upload Date | Fri, 18 Feb 2022 03:05:45 +0000 |
| Views | 25 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | TOSHIBA PORTEGE X20W-E |
| Motherboard | TOSHIBA 20 PCBA 6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.93 GB DDR3 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 663 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 976 | |
| Integer Score | 615 | |
| Floating Point Score | 715 | |
|
AES-XTS
|
976
1.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
548
2.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
694
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
596
1.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
688
807.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
580
181.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
591
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
543
172.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
655
5.11 Klines/sec |
|
|
Camera
|
660
7.65 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
571
714.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
587
3636.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
642
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
640
4.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
605
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1072
52.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1372
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
771
619.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
610
5.46 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
602
19.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
725
28.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 2864 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4523 | |
| Integer Score | 2720 | |
| Floating Point Score | 2898 | |
|
AES-XTS
|
4523
7.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2856
14.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3429
162.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2176
6.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2399
2.82 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2734
856.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3085
167.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2639
840.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2841
22.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2520
29.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2649
3.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3702
22936.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2425
133.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2807
21.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2981
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3914
192.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5883
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3910
3.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2584
23.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1618
51.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1618
62.5 images/sec |