| User | ERRH |
| Upload Date | Thu, 17 Feb 2022 11:26:09 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | X570S PG Riptide |
| Motherboard | ASRock X570S PG Riptide |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4840 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1712 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4123 | |
| Integer Score | 1464 | |
| Floating Point Score | 1848 | |
|
AES-XTS
|
4123
7.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1757
8.89 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1679
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1492
4.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1363
1.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1367
428.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1451
78.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1352
430.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1470
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1304
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1672
2.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1609
9968.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1924
105.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1666
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1518
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2930
143.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3174
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1999
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1424
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1621
51.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1532
59.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 10002 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4879 | |
| Integer Score | 9706 | |
| Floating Point Score | 11497 | |
|
AES-XTS
|
4879
8.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13754
69.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14591
690.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4010
11.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10777
12.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12280
3.85 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9920
538.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7217
2.25 MB/sec |
|
|
Clang
|
12336
96.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8126
94.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12615
15.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16551
102537.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12142
667.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14020
107.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9497
234.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16151
792.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
20267
276.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17808
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10574
94.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7846
250.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2842
109.8 images/sec |