| User | kksrs |
| Upload Date | Thu, 17 Feb 2022 09:41:13 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B150 Pro4/3.1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.20 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 20.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1114 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1537 | |
| Integer Score | 1035 | |
| Floating Point Score | 1215 | |
|
AES-XTS
|
1537
2.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1064
5.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1229
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
934
2.63 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
951
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
987
309.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1041
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1048
334.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1065
8.30 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1026
11.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1090
1.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1104
6838.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1086
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1037
7.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1033
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1903
93.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2104
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1336
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1004
8.99 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1137
36.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
994
38.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 3888 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2609 | |
| Integer Score | 3905 | |
| Floating Point Score | 4063 | |
|
AES-XTS
|
2609
4.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4642
23.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5527
261.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1740
4.91 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3837
4.51 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4401
1.38 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4343
235.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3266
1.02 MB/sec |
|
|
Clang
|
4950
38.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3992
46.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4900
6.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5702
35328.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4063
223.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4327
33.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3958
97.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5009
245.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8111
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6140
4.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4074
36.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1908
61.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1321
51.0 images/sec |