| Upload Date | Thu, 17 Feb 2022 08:27:59 +0000 |
| Views | 32 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HUAWEI KLVD-WXX9 |
| Motherboard | HUAWEI KLVD-WXX9-PCB-B4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4691 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.80 GB DDR4 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1401 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3457 | |
| Integer Score | 1220 | |
| Floating Point Score | 1450 | |
|
AES-XTS
|
3457
5.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1129
5.71 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1339
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1051
2.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1221
1.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1304
408.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1285
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1199
382.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1236
9.63 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1246
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1424
1.78 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1386
8585.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1244
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1427
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1139
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2351
115.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2417
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1709
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1111
9.96 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1194
38.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1158
44.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 4611 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5434 | |
| Integer Score | 4308 | |
| Floating Point Score | 5129 | |
|
AES-XTS
|
5434
9.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4754
24.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5882
278.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2608
7.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4006
4.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4324
1.35 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4776
259.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3936
1.22 MB/sec |
|
|
Clang
|
4948
38.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4351
50.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6212
7.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6325
39183.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3712
204.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4811
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4311
106.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7841
384.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9786
133.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7475
6.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4635
41.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3108
99.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2586
99.9 images/sec |