| User | 9-10e9 |
| Upload Date | Sat, 05 Feb 2022 04:12:00 +0000 |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X570 Creator |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4524 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1399 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1320 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2368 | |
| Integer Score | 1155 | |
| Floating Point Score | 1503 | |
|
AES-XTS
|
2368
4.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1226
6.20 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1368
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1055
2.98 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1045
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
992
310.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1147
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1113
354.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1167
9.09 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1338
15.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1475
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1313
8136.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1609
88.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1374
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1192
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2480
121.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2258
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1677
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1096
9.82 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1347
43.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1248
48.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 13930 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5864 | |
| Integer Score | 13671 | |
| Floating Point Score | 15834 | |
|
AES-XTS
|
5864
10.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
20380
103.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21129
999.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4643
13.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
17686
20.8 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
19242
6.03 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13663
741.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7236
2.25 MB/sec |
|
|
Clang
|
21343
166.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11621
134.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15600
19.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
27028
167446.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18038
991.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21854
168.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11999
295.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
23154
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23801
324.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27601
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14790
132.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10396
332.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3363
130.0 images/sec |