| User | dicko3000 |
| Upload Date | Fri, 04 Feb 2022 12:53:11 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X99-DELUXE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5930K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3999 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 764 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 867 | |
| Integer Score | 731 | |
| Floating Point Score | 817 | |
|
AES-XTS
|
867
1.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
762
3.85 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
868
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
707
1.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
686
806.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
714
223.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
698
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
783
249.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
722
5.63 Klines/sec |
|
|
Camera
|
662
7.67 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
665
831.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
804
4981.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
600
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
652
5.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
857
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1193
58.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1424
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
790
634.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
665
5.96 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
861
27.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
781
30.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5836 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6883 | |
| Integer Score | 5609 | |
| Floating Point Score | 6153 | |
|
AES-XTS
|
6883
11.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6930
35.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7338
347.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4589
12.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4749
5.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5570
1.75 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6415
348.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4402
1.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
6090
47.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5177
60.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5127
6.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7541
46721.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4869
267.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5847
45.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6595
162.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9146
448.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11807
160.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7192
5.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5512
49.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4535
145.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3397
131.3 images/sec |