| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 23:09:19 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Famille (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. K401UQK |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. K401UQK |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3092 MHz |
| Package | Socket 1515 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.85 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 491 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 840 | |
| Integer Score | 464 | |
| Floating Point Score | 491 | |
|
AES-XTS
|
840
1.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
417
2.11 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
618
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
470
1.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
384
451.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
419
131.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
456
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
504
160.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
445
3.47 Klines/sec |
|
|
Camera
|
496
5.75 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
315
393.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
496
3071.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
327
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
504
3.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
450
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
951
46.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
989
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
563
452.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
410
3.68 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
346
11.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
457
17.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 1336 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2019 | |
| Integer Score | 1225 | |
| Floating Point Score | 1463 | |
|
AES-XTS
|
2019
3.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1267
6.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1344
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
809
2.28 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1011
1.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1232
386.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1495
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1269
404.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1384
10.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1383
16.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1134
1.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1760
10906.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1251
68.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1294
9.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1519
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2169
106.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2929
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2005
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1294
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
984
31.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
827
31.9 images/sec |