| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 16:26:56 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UE0017BR |
| Motherboard | LENOVO 20UE0017BR |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4129 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.23 GB DDR4 SDRAM 1572 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1126 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2005 | |
| Integer Score | 991 | |
| Floating Point Score | 1271 | |
|
AES-XTS
|
2005
3.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
927
4.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1277
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
759
2.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
925
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
872
273.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1035
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
983
313.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1034
8.06 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1212
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
975
1.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1213
7517.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1433
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1265
9.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1128
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2030
99.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2271
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1548
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1006
9.01 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
808
25.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
999
38.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5882 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3857 | |
| Integer Score | 5738 | |
| Floating Point Score | 6531 | |
|
AES-XTS
|
3857
6.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6989
35.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8994
425.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2391
6.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6755
7.93 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6848
2.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6307
342.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3408
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
7347
57.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6145
71.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6443
8.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10024
62104.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6754
371.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8490
65.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6330
156.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9197
451.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12320
167.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10544
8.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6243
55.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3126
100.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1686
65.1 images/sec |