| User | nec1704 |
| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 16:04:53 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1995 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5035 | |
| Integer Score | 1699 | |
| Floating Point Score | 2131 | |
|
AES-XTS
|
5035
8.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1575
7.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1717
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1565
4.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1873
2.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1637
512.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1862
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1671
532.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1715
13.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1700
19.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1853
2.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2079
12879.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1868
102.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2188
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1671
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3615
177.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3432
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2410
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1839
16.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1824
58.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1560
60.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 12353 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7720 | |
| Integer Score | 11946 | |
| Floating Point Score | 14007 | |
|
AES-XTS
|
7720
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11435
57.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15689
742.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5504
15.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15414
18.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15595
4.89 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11967
649.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8612
2.68 MB/sec |
|
|
Clang
|
15968
124.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12682
147.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13440
16.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20001
123912.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14732
809.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17742
136.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12059
297.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18485
906.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24707
336.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24318
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14631
131.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6260
200.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4723
182.5 images/sec |