| User | nec1704 |
| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 16:02:53 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1984 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4580 | |
| Integer Score | 1707 | |
| Floating Point Score | 2153 | |
|
AES-XTS
|
4580
7.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1568
7.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1708
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1561
4.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1886
2.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1664
521.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1877
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1667
531.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1707
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1760
20.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1895
2.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2069
12820.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1855
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2192
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1676
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3634
178.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3418
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2673
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1824
16.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1785
57.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1594
61.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 12484 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7734 | |
| Integer Score | 12113 | |
| Floating Point Score | 14079 | |
|
AES-XTS
|
7734
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11695
59.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15711
743.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5549
15.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15792
18.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
16058
5.03 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12249
664.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8704
2.71 MB/sec |
|
|
Clang
|
16143
125.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12619
146.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13343
16.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20086
124440.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14860
816.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17723
136.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12339
304.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18694
917.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24894
339.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24018
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14732
132.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6367
203.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4720
182.4 images/sec |