| User | nec1704 |
| Upload Date | Thu, 03 Feb 2022 15:37:09 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.2 (Build 21D49) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 2003 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5035 | |
| Integer Score | 1703 | |
| Floating Point Score | 2146 | |
|
AES-XTS
|
5035
8.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1589
8.04 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1712
81.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1565
4.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1826
2.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1641
514.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1861
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1679
534.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1709
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1767
20.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1876
2.35 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2090
12947.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1876
103.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2180
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1677
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3452
169.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3412
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2634
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1833
16.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1797
57.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1614
62.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 12289 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7735 | |
| Integer Score | 11841 | |
| Floating Point Score | 14020 | |
|
AES-XTS
|
7735
13.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11680
59.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15329
725.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5491
15.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
13826
16.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15675
4.91 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12173
660.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8796
2.74 MB/sec |
|
|
Clang
|
15955
124.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12574
145.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12877
16.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
21497
133181.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14479
795.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17828
137.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12182
300.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18468
906.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
24758
337.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24198
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14633
131.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6222
198.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4691
181.3 images/sec |